Kategoriler

Son Dakika Dünya Ekonomi Genel Gündem Kitap Magazin Otomobil Sağlık Sinema Spor Teknoloji Yazarlar

Genel Haberleri


Kırşehir de, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği yolcu otobüsü, rahatsızlanan komşularını hastaneye götüren Emre Aydın ın kullandığı otomobile çarptı. Kazada sürücü Aydın ile otomobilde bulunan 2 kişi yaşamını yitirdi
Haber Turk - Genel - 20.05.2019 02:35
https://www.haberturk.com/kirsehir-de-yolcu-otobusu-otomobile-car...
Başakşehir i yenerek 22. şampiyonluğuna uzanan Galatasaray da Selçuk İnan, Sofiane Feghouli ve Mbaye Diagne açıklamalarda bulundular
Haber Turk - Genel - 20.05.2019 01:50
https://www.haberturk.com/galatasarayli-yildizlardan-sampiyonluk-...
Gaziantep’te, bu gece beliren  dolunay’ görünümü ile görenleri büyüledi. 
Karar - Genel - 20.05.2019 01:45
https://www.karar.com/guncel-haberler/gaziantepte-dolunay-guzelli...
Karsan Jest Electric, Avrupa yollarında hizmet vermeye başladı. Bursa’da üretilen Jest’lerin ilk durağı Fransa, Almanya, Romanya, Portekiz ve Slovakya oldu. Karsan CEO’su Baş “Litvanya’da açılan elektrikli araç ihalesini de kazanarak toplam sipariş adedimizi 35’e çıkardık” dedi.
Karar - Genel - 20.05.2019 01:45
https://www.karar.com/ekonomi-haberleri/minibusculuk-jest-ile-avr...
2018 ‘İslamilik’ endeksi Müslüman coğrafyanın en acı fotoğrafını çekti. İslam’ın öngördüğü kabul edilen ahlaki ve toplumsal ilkeler baz alınarak hazırlanan ve ülkelerin hukuk, ekonomi, uluslararası ilişkiler, siyasi ve insani haklar başlıklarında değerlendirildiği listenin ilk 40 sırasında hiçbir Müslüman ülke yok. İlk sıraya Yeni Zelanda’nın yerleştiği listede Türkiye 25 basamak gerileyerek 95’inci sırada yer aldı.
Karar - Genel - 20.05.2019 01:45
https://www.karar.com/guncel-haberler/islam-aleminin-en-can-yakan...
Batı’da idielojiler ve sınıf analizlerinde Hıristiyan öğretilerinin izleri güçlü işaretlerini bulmak mümkün. ‘Günah keçisi’ anlaşıyı her ne kadar kökleri antik medeniyetlere kadar gitse de en keskin mesajını Hz. İsa üzerinden verir. Terry Eagleton, protelarya ile burjuvazi ilişkisinin kökeninde de bu izlere işaret eder. Halil Turhanlı, “Günah keçisi’ ve siyasal sınıf ilişkisine ilginç bir noktadan bakıyor.
Karar - Genel - 20.05.2019 01:40
https://www.karar.com/gorusler/carmihtaki-gunah-kecisi-1215980...
Doğu Türkistan’da milyonlarca Uygur Müslüman’ı işkenceden geçiren Çin’in toplama kamplarına topladığı çocuk yaştaki kızlara yapılan kan dondurdu. Dehşeti, Pekin’in Dabancheng Toplama Kampı’nda gardiyan olan Kazak sivil toplum kuruluşlarına gönderdiği mektupla anlattı. Çin’den ayrılan ve güvenli bir yerde tutulan ‘Berik’ takma isimli gardiyanın BM ve bağımsız uluslararası kuruluşlara bilgi vereceği öğrenildi.
Karar - Genel - 20.05.2019 01:40
https://www.karar.com/dunya-haberleri/cin-zindaninda-dehseti-gord...
‘Müslüman Kızılordu’nun Başkomutanı Galiyev, Çar’ın Beyaz Ordusu’nu Kazan’da yenerek 17 Ekim’in yolunu açan isimlerden biriydi. Lenin ve Stalin’in de yardımcılıklarını yapacak bu büyük tarihi şahsiyetin ‘giydiği ideolojik gömlek’ ise her zaman tartışmaların merkezinde yer aldı. Stalin’le girdiği sert tartışmalar O’nun için sonun başlangıcı oldu. Fatih Bayhan ve Mehmet Poyraz’ın ortak kaleme aldıkladı ‘Sultan Galiyev’ kitabında bu büyük komutan ve ideoloğun tarafsız bir portresi
Karar - Genel - 20.05.2019 01:40
https://www.karar.com/hayat-haberleri/stalini-korkutan-musluman-k...
ABD Başkanı Trump, Eğer İran savaşmak istiyorsa, bu İran ın resmen sonu olur. Bir daha ABD yi asla tehdit etme! dedi.
Haber Turk - Genel - 20.05.2019 01:35
https://www.haberturk.com/trump-tan-iran-a-yeni-tehdit-2469205...
Diz çıkması, günlük yaşamda nadir görülen rahatsızlar arasında yer alıyor. Özellikle tramvatik diz çıkması kaza veya sporcuların yaralanmasında nadir de olsa görülebiliniyor. Ayrıca tekrarlayan diz kapağı çıkığı ya da bilimsel adıyla patella instabilitesi, özellikle genç yaş grubunda ve kadınlarda sıkça rastlanan bir rahatsızlıktır. Peki diz çıkmasının tedavisi nedir?
Haber Turk - Genel - 20.05.2019 01:35
https://www.haberturk.com/diz-cikmasi-nedir-nasil-olur-diz-cikmas...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Anasayfa İletişim